Ogrody Podlaskie | Jak przygotować maszyny i narzędzia ogrodnicze do wiosny?
15415
post-template-default,single,single-post,postid-15415,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Jak przygotować kosiarkę na wiosnę

Jak przygotować maszyny i narzędzia ogrodnicze do wiosny?

Przed rozpoczęciem prac należy przygotować maszyny i narzędzia. Kiedy szpadle, sekatory i opryskiwacze są zadbane, wszystko idzie szybciej i przyjemniej. Wystarczy je naostrzyć, naoliwić i wyczyścić – o ile nie zrobiliśmy tego jesienią. – Pamiętajmy, że do smarowania plastikowych części ruchomych, takich jak części opryskiwaczy i sekatorów, najlepiej używać oleju silikonowego, który nie rozpuści tworzywa sztucznego.

Najwięcej uwagi wymagają jednak maszyny z silnikami spalinowymi. – Najczęściej używane to kosiarki i wertykulatory. Podstawową sprawą jest wymiana oleju. Nawet jeśli w poprzednim sezonie kosiarką pracowaliśmy niewiele, po zimie trzeba go bezwzględnie wymienić. Rodzaj oleju musi być zgodny z zaleceniami producenta najbardziej popularny, olej w maszynach ogrodniczych to SAE 30. Następnie zabieramy się za sprawdzenie filtra powietrza i – jeśli jest zabrudzony – wymieniamy go na nowy. Potem zostaje już tylko naostrzenie i wyważenie noża, nalanie świeżego paliwa i można ruszać na trawnik. Oczywiści jeśli nie chcesz tych wszystkich czynności robić sam, nasze profesjonalne serwisy w Siedlcach i Łukowie solidnie się tym zajmą. Jeśli jednak lubisz majsterkować, możesz nabyć wiele przydatnych narzędzi, które ułatwią nam „domowy serwis”, np. pompkę do odsysania oleju, klucze itp.