Producenci
Jak nawozić ogród na wiosnę?
Jak nawozić ogród na wiosnę?

JAK NAWOZIĆ OGRÓD NA WIOSNĘ?

Każda roślina potrzebuje życiodajnego „pokarmu”, więc jeśli chcemy je oglądać w pełnej krasie, powinniśmy przywiązywać do tego dużą wagę. W zależności od naszych preferencji mamy do dyspozycji nawozy naturalne, sztuczne i tzw. długo działające. Na rynku jest cała masa produktów przystosowanych do wymagań konkretnych roślin, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem właściwego nawozu. Wystarczy przejrzeć asortyment nawozów w sklepie internetowym i kupić nawóz przeznaczony dla roślin, które zamierzamy zasilać. Poniżej kilka praktycznych porad na temat nawożenia.

 

czytaj całość »
Jak najlepiej przygotować kompost?
Jak najlepiej przygotować kompost?

Jak zacząć kompostowanie?

Kompostownik, czyli pojemnik albo niewielki płotek, można zrobić samemu albo wybrać jeden z modeli dostępnych w centrum ogrodniczym. Najlepiej ustawić go bezpośrednio na ziemi, co ułatwia dostęp do niego dżdżownicom i innym dobroczynnym mikroorganizmom. Na dnie należy położyć  gałązki z odrobiną trawy dla poprawy odwodnienia, a potem warstwami układać wszystkie roślinne odpady jakie powstają w naszym ogrodzie. W bardzo suchych okresach konieczne może być lekkie podlewanie, ponieważ wilgoć jest niezbędna do szybkiego kompostowania. Pomocne jest też przykrycie, które łatwo wykonamy właściwie z czegokolwiek: drewna, skrawków folii czy starego dywanu. Na koniec trzeba pamiętać o mieszaniu kompostu co kilka tygodni za pomocą wideł lub łopaty. W ten sposób dostarczamy  niezbędny tlen, ale zabieg  ten można  pominąć jeśli stale dokłada się długie, grube trawy lub rozdrobnione gałęzie i suche liście.

czytaj całość »
Cebulki kwiatowe - jak sadzić i uprawiać?
Cebulki kwiatowe - jak sadzić i uprawiać?

Wbrew pozorom, stworzenie tryskającej kolorami, kwietnej kompozycji we własnym ogrodzie nie jest wcale trudne, ani też bardzo pracochłonne. Minimalny wysiłek włożony w ogród jesienią, zaowocuje kwitnącą od marca do maja salwą barw.

Kiedy sadzi się tulipany i inne cebulki?

  • Jesienią sadzimy: tulipany, irysy, hiacynty, szafirki, narcyzy, przebiśniegi i lilie
  • Wiosną sadzimy: mieczyki, piwonie, lilie, liliowce, begonie, dalie, irysy i floksy.

Jak dobrze posadzić tulipany i inne rośliny cebulowe?

  • Cebulki posadź na głębokości 8-10 cm. Im większe cebule, tym głębiej.
  • Zadbaj o to, aby ziemia dokoła cebuli lub kłącza nie była zbyt zbita - zwłaszcza jeśli sadzisz punktowo w trawniku.
  • Ziemia dookoła cebul i kłączy nie może być przesuszona - podlewaj w razie potrzeby.
  • Otwory łatwiej wykopiesz ręczną sadzarką.
  • Koszyki na cebulki zabezpieczą je przed gryzoniami.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
577 886 675
Sklep internetowy Shoper.pl